21 Aralık 2014 Pazar

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Projesi Başlıyor!

1.55 kilometrelik orta açıklığı ile dünyanın dördüncü büyük asma köprüsü olacak İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün güney ayaklarının yapımının gerçekleştirileceği, STFA İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Projesi Güney Şantiyesi’nin kuruluşu tamamlandı ve bir tanışma yemeği düzenlendi.

12 Temmuz 2012 Perşembe 12:20
  İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Projesi Başlıyor!
Hersek Burnu’nda yer alan şantiyede, köprünün deniz içinde bulunacak kuzey ve güney ayaklarının temelini oluşturacak kesonların yapımı gerçekleştirilecek ve köprünün güney ankrajı için dolgu da burada yapılacak.

STFA İnşaat Grup Başkanı Mustafa Karakuş; bölgedeki tüm çalışmaları Türk Mühendis ve işçilerinin yürüteceğini, şantiye faaliyetleri sürecinde toplamda yaklaşık 2 bin kişinin istihdam edileceğini ve yaklaşık 300 iş makinesi kullanılacağını, çalışacak olan personel başta olmak üzere, yeme-içme, konaklama, akaryakıt, kullanılacak malzeme ve ekipmanların temininin çevre bölgelerden yapılması konusunda hassasiyet gösterildiğini belirtti.

Yemeğe, Yalova Valisi Esengül Civelek, Karayolları 14. Bölge Müdürü İsmail Kartal, Altınova Kaymakamı Gürkan Polat, Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, İl Emniyet Müdürü Selim Akyıldız, Altınova Belediye Başkan Vekili Fevzi Arıcı, AK Parti Altınova ilçe Başkanı Hamza İskit, Yalova Liman Başkanı Muzaffer Cumhur Yayla, İHI Infrastructure Systems Co. Ltd. Direktörü Takashi Nose ve şirket yetkileri, STFA İnşaat Grup Başkanı Mustafa Karakuş ve şirket yetkilileri, mühendisler, proje çalışanları ile davetliler katıldı.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

SON DAKİKA

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?İstanbul 3. Havalimanı ismi ne olsun ?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

ARŞİV